İtalyan Kültür Merkezi 2023 Arkeoloji Sempozyumu 17 Kasım'da başlayacak

İtalyan Kültür Merkezi 2023 Arkeoloji Sempozyumu 17 Kasım'da başlayacak

"Eski Anadolu'da Arkeoloji ve Toplum: Türkiye'deki Arkeolojik Çalışmalarda Eğitim, Araştırma ve Kazıda İtalya Katkısı" 14. İstanbul İtalyan Kültür Merkezi Arkeoloji Sempozyumu'nun bu seneki ana temaları olacak. 14. İstanbul İtalyan Kültür Merkezi Arkeoloji Sempozyumu, 17-18 Kasım'da Beyoğlu'ndaki İtalyan Kültür Merkezinde yapılacak.

 İtalyan Kültür Merkezi'nden yapılan  açıklamaya göre, Türkiye'de çeşitli antik kentlerde kazı çalışmaları yürüten 18 İtalyan arkeoloji misyonu, İstanbul'daki İtalyan Kültür Merkezi tarafından düzenlenen sempozyumda bir araya gelecek

."Eski Anadolu'da Arkeoloji ve Toplum: Türkiye'deki Arkeolojik Çalışmalarda Eğitim, Araştırma ve Kazıda İtalya Katkısı" konulu sempozyumda, Türk kurumlarıyla iş birliği halinde çalışan İtalyan ekipler kazıları, keşif sürecini, buluntuları ve hedefleri anlatacak.Sempozyum, İtalya Büyükelçisi Giorgio Marrapodi ile İstanbul İtalyan Kültür Merkezi Müdürü Salvatore Schirmo'nun katılımıyla 17 Kasım'da başlayacak.Etkinlik, 18 Kasım'da gerçekleşeekHitit müzikleri konserinin ardından sona erecek.