Kitap Tanıtımı

Kitap Tanıtımı

Sevgili Kitapseverler,

Öncelikle sınırlı sayıda üretilmiş ve artık tükenmek üzere olan bu müthiş kitabı sizlere hatırlatmak isteriz. Kapağı dahi başlı başına zarafet abidesi olan bu kitap Smithsonian Enstitüsü Galerilerinden birinde, Arthur Sackler Gallery'de 2016 yılında yapılan Kuran-ı Kerim yazmaları sergisinin kataloğudur. Sergideki eserlerin büyük bir kısmı Türk ve İslam Eserleri müzesinden gitmiş ve gelen bilgilere göre sergiyi 250,000 kişi gezmiş. Aşağıda kitaptan alınmış nefis görseller görebilirsiniz.

 

Kitabı Satın Almak İçin Tıklayınız.

 

Librakons'ta Başka Neler Var?

Artık Entelist'in yanı sıra Kitantik'ten de kitaplarımızı satın alabilirsiniz. Oradaki listemizde bulunan enfes bir kitap: Orhan'ın Hayvanlar Bahçesi. 1927'de basılmış, Osmanlı Türkçesi, nefis çizimlerle bezenmiş, harika bir çocuk kitabı. 

 

Kitantik dükkanımızı incelemek için tıklayınız.

Bu müthiş çocuk kitabı için tıklayınız.

 

 

İlk Baskı kitaplarda bu hafta:

Best Album

Birina Reş = Kara Yara. Musa Anter. Türkçe ve Kürtçe.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayınız.

Cemal Süreya'dan:

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayınız.

 

Çok Nadir Bir Kitap. 

 

Music Monthly

Türk Edebiyat tarihinde Divan Edebiyatı'na yönelik en sert eleştirilerden biri olarak kabul edilen Gölpınarlı'nın bu çalışması yayınlandığı 1945 yılının en sarsıcı eserlerinden biridir. Türk Edebiyatı çalışmalarında hala önemini korumaktadır.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayınız.

Yeni Çıkan Bu Kitabı Tekrar Hatırlatmak İsteriz

JUN ...

 

 

Osmanlı Dönemi Kartpostal Editörleri 1895-1923 Anadolu, Trakya, Istanbul

Yazarının merakı ve on yılı aşkın çabaları sonucu ortaya çıkmış bu kitap Osmanlı Döneminde Trakya, İstanbul ve Anadolu'da yaşamış kartpostal editörlerini odağına almaktadır. 260 kartpostal editörünün hayatını ve kartpostalları inceleyen çift dilli basılmış, bolca resimlendirilmiş kitap kartpostal ve efemera meraklıları için harika bir referans kitap. 

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayınız.

Daha fazla bilgi almak için resimleri, kutuları veya altı çizgili metinleri tıklayabilirsiniz.